The cart is empty
+90 (312) 426 1450

Tıbbi Birimler

ORTOPEDİ ve TRAVMATOLOJİ

Ortopedi ve Travmatoloji Eklemler ve kas iskelet sistemi hastalıkları ve yaralanmalarının tedavisi ile ilgilenen Ortopedi  ve Travmatoloji, tıbbın en hızlı gelişen dallarından birisidir.

Kurulduğu 1996 yılından beri yüksek bilimsel standartlar ve ileri teknolojileri kullanarak on binlerce hastayı tedavi eden Ortopedi ve Travmatoloji bölümü,  bir referans merkezi haline gelmiş ve gerek ülkemizin uzak şehirlerinden gerekse komşu ülkelerden gelen hastaların tedavilerini başarı ile sürdürmektedir.

Yılda 2000 civarında ortopedi ameliyatı, yüksek teknoloji ve donanıma sahip 4 ortopedi ameliyathanesinde gerçekleştirilmektedir. Başarılı sonuçların temelini, her biri ortopedinin alt dallarında uzmanlaşmış deneyimli ve uyumlu bir ekibin birlikte çalışması oluşturmaktadır. 9 tanesi tam zamanlı ve 4 tanesi katılımcı olmak üzere toplam 13 ortopedist hizmet vermektedir. Hekimlerimizden 6 tanesi, bölüm başkanlığı da dahil olmak üzere üst düzey bir akademik geçmişe sahip ortopedi ve travmatoloji profesörüdür.

Ortopedi ve Travmatoloji
Spor yaralanmaları ve artroskopik eklem cerrahisi, artroplasti (eklem protezleri), çocuk ortopedisi, omurga cerrahisi, ayak cerrahisi ve tümör cerrahisi alt dallarında üst düzeyde uzmanlaşmış olan bu hekimler, bilimsel gelişmeleri yakından takip etmenin yanında aynı zamanda ülkemizde ve dünyada birçok kongre, kurs ve konferansta eğitici olarak görev yapmaktadır. Bu sayede Çankaya Ortopedi ekibi, kişiye özel diz protezleri, kıkırdak nakli, kalça artroskopisi, diz bağ cerrahisi konularında bir çok yeniliklere ve ilklere imza atmıştır. Alt dal derneklerinin yönetiminde aktif olarak çalışan ortopedi hekimlerimiz, ulusal ve uluslararası sayısız kurs, kongre ve sempozyumda eğitici olarak görev yapmışlardır.

Ortopedi ve TravmatolojiHasta tedavisinin yanında bilimsel çalışmalara da büyük önem veren ortopedi ekibinin haftada 2 gün gerçekleştirdiği eğitim toplantılarına gerek Ankara içinden gerekse ülkemizin değişik bölgelerinden hekimler düzenli olarak katılmakta; yenilikleri takip etmenin yanında zor olguları danışarak hastaları için en iyi tedaviyi planlamaktadırlar. Çankaya ortopedi ekibinin önderliğinde yazılan biri İngilizce dört kitabın yanı sıra onlarca makale, ileri cerrahi teknikler kursları  ile genç meslektaşlarımızın eğitimine de katkıda bulunulmaktadır.

 Zor olgularda hastalarımız için en uygun tedavi süreci, ortopedist, beyin cerrahı, radyoloji uzmanı, anestezist ve fizik tedavi uzmanlarından oluşan haftalık konseyde tartışılarak planlanmaktadır. Bu da hastalarımızın en güncel ve güvenli tedaviye ulaşmalarını sağlamaktadır. Üst düzey cerrahinin yanında, ameliyat sonrası ağrı kontrolü ve rehabilitasyon konularına büyük önem verilmekte ve hastanede yatış süresi kısa tutularak hastalarımızın bir an önce günlük yaşam ve işe dönüşleri sağlanmaktadır.