Tıbbi Birimler

ORTOPEDİ ve TRAVMATOLOJİ

Ortopedi ve Travmatoloji Eklemler ve kas iskelet sistemi hastalıkları ve yaralanmalarının tedavisi ile ilgilenen Ortopedi  ve Travmatoloji, tıbbın en hızlı gelişen dallarından birisidir.

Kurulduğu 1996 yılından beri yüksek bilimsel standartlar ve ileri teknolojileri kullanarak on binlerce hastayı tedavi eden Ortopedi ve Travmatoloji bölümü,  bir referans merkezi haline gelmiş ve gerek ülkemizin uzak şehirlerinden gerekse komşu ülkelerden gelen hastaların tedavilerini başarı ile sürdürmektedir.

Yılda 2000 civarında ortopedi ameliyatı, yüksek teknoloji ve donanıma sahip 4 ortopedi ameliyathanesinde gerçekleştirilmektedir. Başarılı sonuçların temelini, her biri ortopedinin alt dallarında uzmanlaşmış deneyimli ve uyumlu bir ekibin birlikte çalışması oluşturmaktadır. Hastanemizde toplam 14 ortopedi uzmanı hizmet vermektedir. Hekimlerimizden bazıları bölüm başkanlığı da dahil olmak üzere üst düzey bir akademik geçmişe sahiptir.

Ortopedi ve Travmatoloji Ekibi
Hekimlerimiz, spor yaralanmaları ve artroskopik eklem cerrahisi, artroplasti (eklem protezleri), çocuk ortopedisi, omurga cerrahisi, ayak cerrahisi ve tümör cerrahisi alt dallarında üst düzeyde uzmanlaşmıştır. Hekimlerimiz, bilimsel gelişmeleri yakından takip etmenin yanında, ülkemizde ve dünyada birçok kongre, kurs ve konferansta eğitici olarak görev yapmaktadır. Bu sayede Çankaya Ortopedi ekibi, kişiye özel diz protezleri, kıkırdak nakli, kalça artroskopisi, diz bağ cerrahisi konularında bir çok yeniliklere ve ilklere imza atmıştır. Alt dal derneklerinin yönetiminde aktif olarak çalışan ortopedi hekimlerimiz, ulusal ve uluslararası sayısız kurs, kongre ve sempozyumda eğitici olarak görev yapmışlardır.

Ortopedi ve Travmatoloji Hasta tedavisinin yanında bilimsel çalışmalara da büyük önem veren ortopedi ekibinin haftada 2 gün gerçekleştirdiği eğitim toplantılarına gerek Ankara içinden gerekse ülkemizin değişik bölgelerinden hekimler düzenli olarak katılmakta; yenilikleri takip etmenin yanında zor olguları danışarak hastaları için en iyi tedaviyi planlamaktadırlar. Çankaya ortopedi ekibinin önderliğinde yazılan biri İngilizce beş kitabın yanı sıra onlarca makale, ileri cerrahi teknikler kursları ile genç meslektaşlarımızın eğitimine de katkıda bulunulmaktadır.

Zor olgularda hastalarımız için en uygun tedavi süreci, ortopedist, beyin cerrahı, radyoloji uzmanı, anestezist ve fizik tedavi uzmanlarından oluşan haftalık konseyde tartışılarak planlanmaktadır. Bu da hastalarımızın en güncel ve güvenli tedaviye ulaşmalarını sağlamaktadır. Üst düzey cerrahinin yanında, ameliyat sonrası ağrı kontrolü ve rehabilitasyon konularına büyük önem verilmekte ve hastanede yatış süresi kısa tutularak hastalarımızın bir an önce günlük yaşam ve işe dönüşleri sağlanmaktadır.

Ortopedik rahatsızlıklar konusunda daha fazla bilgi almak için, lütfen Çankaya Ortopedi web sitesini ziyaret ediniz.

Ortopedi ve Travmatoloji