Hekim Kadromuz

OP. DR. FATİH İBRAHİM PESTİLCİ

18 Mart 1957 Zonguldak doğumlu.İlk öğrenimini Ankara Zonguldak'ta,orta ve lise öğrenimini TED Ankara Koleji'nde tamamlayarak 1975 yılında mezun oldu. Aynı yıl Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanarak,tıp eğitimine başladı. 1981 yılında mezun oldu. Mecburi Hizmet sonrası Sağlık Bakanlığı Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Ortopedi ve Travmatoloji ihtisasına başladı. 25.9.1989 tarihinde ihtisasını tamamlayarak,aynı hastanede Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı olarak çalışmaya başladı.

İhtisas eğitimi ve sonrasında kalça ve diz artroplasti-protez cerrahisi konusunda çalıştı. Çok sayıda yurtiçi ve yurtdışı eğitim ve bilimsel çalışmalara katılarak,konudaki eğitimini sürdürdü. Konusu ile ilgili olarak yine yurt içi ve yurt dışında çok sayıda kongre,seminer ve bilimsel etkinliklerde katılımcı,konuşmacı,eğitici ve düzenleyici olarak yer aldı.

Yurtiçi dergilerde yayınlanmış çok sayıda bilimsel makale,sunum ve çalışmaları yanında,uluslararası yayınlanmış makaleleri de bulunmaktadır.

Halen Türk Ortopedi ve Travmatoloji Birliği Derneği (TOTBİD) ve Kalça Diz Artroplastisi Derneği (KADAD) üyesidir. En son olarak 2015-2017 döneminde Kalça Diz Artroplastisi Derneği Yönetim Kurulu üyeliğinde bulunmuştur.

Tıbbi ilgi alanları: Yetişkin kalça ve diz Artoplasti-Rekonstrüktif cerrahisi
Yabancı dil: İngilizce