Hekim Kadromuz

PROF. DR. SÜLEYMAN ÖZDEMİR

Prof. Dr. Süleyman Özdemir 1971 yılında Antalya’da doğdum. İlk, orta ve lise eğitimimi Antalya’da aldım. 1988 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi (İngilizce) bölümünü kazandım. 1999-2004 yılları arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Bölümünde genel cerrahi asistanlığı yaptım.

2004 yılında Genel Cerrahi Uzmanı ünvanını aldım. 2004-2006 yılları arasında Ankara Özel Güven Hastanesinde Genel Cerrahi uzmanı olarak çalıştım. 2006 yılında Ufuk Üniversitesi Genel Cerrahi AD’da uzman doktor olarak göreve başladım. 2012 yılında Genel Cerrahi Doçentlik, Ağustos 2017’de Profesörlük ünvanını aldım. Halen Ufuk Üniversitesi Genel Cerrahi AD’da tam zamanlı ve Özel Çankaya Hastanesinde yarı zamanlı olarak görev yapmaktayım.

Bugüne kadar genel cerrahi ile ilgili olarak çeşitli çalışmalara katıldım. Gastrointestinal sistem ve kolorektal sistem endoskopi ve kolonoskopi sertifkasyonunu Ankara Üniversitesinden aldım. Kolorektal cerrahi, anorektal cerrahi, meme-endokrin cerrahisi, safra yolları cerrahisiyle ilgilenmekteyim.

Avrupa Koloproktoloji Derneği, Türk Cerrahi Derneği, Türk Kolon ve Rektum Cerrahi Derneği, Ankara Meme Cerrahisi Derneği, Ankara Cerrahi Derneği ve Türk Modern Cerrahi Derneği üyesiyim. SCI ve SCI-expanded kapsamında 21 adet, yurtiçi hakemli dergilerde yayınlanmış olan 6 adet çalışma ve 3 adet kitap bölüm yazarlığı yaptım. Yurt-içi ve yurt dışı çeşitli kongrelerde konuşmacı ve katılımcı olarak çeşitli kurslara katıldım. İyi derecede İngilizce biliyorum.