Hastalarımıza Özel

ZİYARETÇİ REHBERİ

Değerli ziyaretçiler

Hastalarınızın sağlığı için dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıda belirtilmiştir.

Ziyaretçi RehberiZiyaret Saatleri

Hasta ziyaretleri hergün saat 10:00 ile 22:00 saatleri arasında yapılmaktadır.

El Hijyeni

Hastanızı ziyaret etmeden önce ve ziyaretten sonra; ellerinizde gözle görünür kirlenme yoksa alkol bazlı temizlik solüsyonlarını kullanarak, elleriniz gözle görünür derecede kirli ise sabun ve su kullanarak el temizliğini mutlaka sağlayınız.

Ziyaret ve Hastalık

Boğaz ağrısı, öksürük, burun akıntınız varsa, 48 saat içinde oluşan ishal veya kusma şikayetleriniz varsa veya kendinizi hasta hissediyorsanız ziyarette bulunmayınız.

Ziyaret Kuralları

Aynı anda sadece 2 ziyaretçi ile ziyareti gerçekleştiriniz. Mümkünse hasta ziyareti için çocuk getirmeyiniz. Ziyaret esnasında oturmak için koltukları kullanınız. Hastanızın yatağına oturmaktan ve uzanmaktan kaçınınız. Hastanızın sağlığı ve hastanede hijyenik koşulların korunması amacı ile hasta odalarına çiçek çıkarılmamaktadır. Gelen çiçekleriniz resepsiyonda muhafaza edilmektedir.

Gıda Güvenliği

Hastanızın odasına gıda güvenliği ve hastanızın diyet önerilerine uyumunu sağlamak amacıyla dışarıdan gıda maddeleri getirmeyiniz. Konuyla ilgili yakınlarınızı uyardığınız için şimdiden teşekkürlerimizi sunarız. Yiyecek ve içecek ihtiyacı olan hasta yakınlarınız, ihtiyaçlarını hastanemizin giriş katında bulunan ve sürekli hizmet veren kafeteryamızdan karşılayabilirler. Hastanemizde hasta yakınları için refakatçi kabulü yapılmaktadır.

Sigara Kullanımı

Hastane içerisinde ve odalarda sigara içilmemektedir.

Telefon Kullanımı

Odanızda bulunan telefon sizin kullanımınıza sunulmuştur. Kaldığınız süre boyunca 24 saat şehir içi, şehir dışı, ülkeler arası telefon konuşması yapmanız mümkündür. Oda telefonunuzdan 0'ı tuşlayarak istediğiniz numarayı bağlatabilirsiniz.

Cep Telefonu Kullanımı

Yatan hastalarımıza rahatsızlık vermemek amacıyla hastane içerisinde cep telefonu kullanmamanız gerekmektedir.

Teknik Arızalar

Hastanemizde kaldığınız süre boyunca odanızda gerçekleşebilecek her türlü teknik problemlerinizi, kat hemşirenize bildirebilirsiniz. En kısa sürede probleminizi çözmeye çalışacağız.

Değerli Eşyaların Muhafazası

Yanınızda bulunan değerli eşyalarınızı lütfen yakınlarınıza teslim ediniz. Yakını bulunmayan hastalarımız eşyalarını kayıt altına alınmak suretiyle kat sorumlu hemşiresine teslim edilmektedir. Belge ile teslim edilmeyen eşyalardan hastanemiz sorumlu değildir.

GÖSTERDİĞİNİZ HASSASİYETE TEŞEKKÜR EDERİZ.