Hastalarımıza Özel

HASTA HAKLARI

Hastanemiz sağlık hizmeti verirken hasta hakları bildirgesindeki tüm hususlara uymayı ilke edinmiştir. Bu ilke doğrultusunda;

Hastalarımızın tıbbi tedavileri ırk, dil, din ayrımı gözetmeksizin eşit olarak uygulanmaktadır. Hastaların tedavi süresinde; tedavileri ile ilgili her türlü tıbbi bilgi hakkında bilgi edinme hakları vardır. Bu bilgiler hekimlerimiz tarafından gerçeklere dayanılarak anlatılır ve kendilerine uygulanacak olan müdahalelerin ayrıntları, maddi yönü, tedavinin riski ve yararlarnıı, kendilerine uygulanabilecek ek veya alternatif tedavi bilgilerini içerir. Hastanemizde hastalar istedikleri hekim tarafından tedavi edilebilirler ve kendilerine hizmet verecek sağlık personeli hakkında her türlü kimlik ve mesleki bilgiyi öğrenebilirler.

Hastalarımız istedikleri sağlık kuruluşunu, hekimini ve diğer sağlık personelini seçebilme ve değiştirebilme yetkisine sahiptir. Hastalarımızın uygulanacak olan tedavi yöntemini benimseme veya reddedebilme ve tüm tıbbi bakıma istedikleri zaman ulaşabilme olanağına sahiptir. Hastalarımızın mahremiyeti için tüm tıbbi kayıtlar saklı tutulmaktadır ve bu kayıtlar doğru şekilde korunmaktadır. Hastalarımız diledikleri anda kendi kayıtlarına ulaşabilmekte ve yararlanabilmektedirler.

Dilek ve önerileriniz için e-posta adresimiz: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Hasta Hakları