Ortopedi Birimi

OrtopediÖzel Çankaya Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği'nin kuruluş amacı hastalara saygın, temiz, güvenilir bir ortamda yüksek kalitede hizmet vermek ve hastaların hayat kalitesini arttırmaktır. Kurulduğu 1996 yılından bu yana bilim ve teknolojiyi takibi, ekibinin genişlemesi, mükemmeliyete verdiği önem sonucu hizmet verdiği alanları, coğrafyayı ve ameliyat sayılarını gün geçtikçe arttırmıştır. Bugün her biri değişik alt dallarda branşlaşmış 7 tam gün ortopedist, 2 katılımcı ortopedist, iki anestezi uzmanı, 2 fizyoterapist ile yılda 4000 den fazla hastaya ortopedi ve travmatoloji ameliyatı yapmaktadır.

Bunların yanı sıra ayak ve ayak bileği cerrahisi, omuz cerrahisi ve spor sakatlıkları, erişkin rekonstrüktif cerrahi ( protez cerrahisi ), kıkırdak hastalıkları tedavisi, omurga ve skolyoz cerrahisi, çocuk ortopedisi, ortopedik deformite ( şekil bozuklukları ) ve kısalıkların düzeltilmesinde, kemik ve yumuşak doku tümörlerinin tedavisi yapılmaktadır. Tek hekimin yetişmekte güçlük çekebileceği kesintisiz hizmet hastalarımıza sağlanmaktadır. Özel Çankaya Hastanesi'nde 24 saat süre ile her türlü acil hizmet sağlanabilmekte, gerektiğinde hastalarımızın telefon ve diğer elektronik haberleşme sistemleri ile danışma olanakları bulunmaktadır.

Ortopedi

Tecrübeli Anestezi ve Reanimasyon ekibi tüm anestezi yöntemlerini titizlikle uygulamakta ve ayrıca ağrı tedavisi de yapmaktadır. Ameliyat sonrası ağrı tedavisinde günümüzün en ileri teknikleri kullanılarak hastalarımızın ameliyat sonrası dönemi en rahat şeklide geçirmeleri ve hızla rehabilite edilmeleri sağlanmaktadır.

Ortopedi

Özel Çankaya Hastanesi ortopedi kliniği yıllardan beri Türk futbol federasyonu ile yakın dayanışma içindedir. Ankara’nın süper lig futbol takımlarının tedavilerini düzenleyip  diğer kademelerdeki profesyonel futbol takımlarının sağlık işlerini ilk elden organize etmektedir. Futbol ve hentbol milli takımı ile beraber  birinci lig voleybol takımlarına da tedavi hizmeti vermektedir.

Ortopedi servisleri

  • Artroskopi, spor yaralanmaları ve eklem cerrahisi,
  • Travmatoloji (kırık ve çıkıklar),
  • Ayak ve ayak bileği cerrahisi,
  • El cerrahisi - Mikrocerrahi,
  • Erişkin rekonstrüktif cerrahi (Eklem protez cerrahisi),
  • Skolyoz ve omurga cerrahisi,
  • Deformite,  ortopedik şekil bozuklukları, düzeltme, uzatma,
  • Diz ve kalça cerrahisi,
  • Çocuk ortopedisi.

 
Designed by Virgo